Kuba Varadero | Dovolená Varadero

Preferujete spíše odpočinek než poznávání? Máte raději klid než rušný život velkoměst? Máte rádi moře? Chutná Vám Mojito, Daiquiri či Cuba Libre? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli ano, je pro Vás Varadero tím pravým místem, kde byste měli strávit dovolenou.

Varadero

Je to ráj pro milovníky moře a sluníčka. Nachází se tu skvělé podmínky pro provozování vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, surfování apod. Zdejší moře je bohaté na překrásnou faunu, nedaleko Varadera se nachází i dvoukilometrový korálový útes. Ti, kdo rádi objevují podmořské dno, se mohou vydat k potopenému vraku španělské lodi, která je tu od dob druhé světové války. Kdo by měl pocit, že je jeho dovolená až moc klidná, může si zvednout hladinu adrenalinu v krvi například skydivingem. Tento druh sportu je hodně podobný parašutismu, jenom s tím rozdílem, že zde letíte delší dobu volným pádem a užíváte si svištění vzduchem. Ve Varaderu se nachází mezinárodní centrum skydivingu, kde se můžete přihlásit a zkusit si tu nádheru na vlastní kůži. Pro ty, kdo raději zůstanou nohama pevně na zemi, jsou tu sporty jako rybaření nebo golf. Nachází se tu osmnáctijamkové hřiště v bývalé vile Irenée Duponta.

Varadero je velmi žádaným letoviskem, proto je třeba si dopředu zarezervovat ubytování. Nachází se tu několik desítek tříhvězdičkových a vícehvězdičkových hotelů, které poskytují vysoký standard služeb a nabízejí plnou penzi. Největší a nejdražší hotely se nacházejí na Punta Hicacos (východ). Levnější hotely leží jihozápadně.

Po městě se můžete pohybovat pomocí autobusů, ale také tu jezdí koňské povozy. Budete-li mít chuť si trochu provětrat hlavu, lze si v místních půjčovnách zapůjčit skútr nebo kolo. Mezinárodní letiště se nachází 20 kilometrů od města.

Dovolená Varadero