Havana

Kuba

Havana je směsicí starého a nového, což celému městu dodává okouzlující atmosféru. Setkáte se tu s krásnými novými budovami, ale i s chátrajícími historickými památkami velkolepých rozměrů. Na ulicích se prohánějí řidiči jak v nových vozech, tak v retro automobilech hýřících pestrými barvami. Město má dvě tváře, jedna je naleštěná a krásná, druhá pro změnu ošuntělá a chátrající. Proč tomu tak je? Kuba neoplývá zrovna bohatstvím, a pokud má nějaké větší příjmy, pocházejí z cestovního ruchu. Aby se tento svět postavil na vlastní nohy, věnuje se velká část zdejších příjmů na nové hotely a turistické atrakce. Na opravy místních historických památek a ulic už moc finančních prostředků nezbývá. I tak je ale Havana okouzlující a krásná.

Toto hlavní město leží na severozápadě ostrova a jeho břehy jsou omývány Atlantickým oceánem. Též má na Kubě prvenství co se týká rozlohy a počtu obyvatel. Havanu založili během kolonizace v 16. století Španělé, přesněji řečeno San Cristóbal de la Habana, po kterém získala své jméno. Historické centrum se může pyšnit překrásnými koloniálními stavbami. Bohužel ale množství těchto památek bylo poničeno ve 20. století během revoluce.

Nejvíce turisticky navštěvovanými lokality v Havaně jsou čtvrti Habana Vieja,Vedado a pobřežní promenáda Malecón. Habana Vieja neboli Stará Habana je čtvrtí plnou krásných historických budov, muzeí, divadel a podobných institucí. Starobylou atmosféru dokreslují povozy s koňmi, které vozí turisty. Tato čtvrť byla dokonce zapsána na seznam UNESCO. Čtvrť Vedado je laděna spíše v moderním duchu. Nacházejí se tu výškové budovy, nové hotely, ale i historické residence, které jsou sídlem vládních institucí. Velmi romantickým místem je promenáda Malecón lemující pobřeží oceánu.

Havana je místem skvělým k poznávání. Dokonce si ji oblíbil i slavný americký spisovatel Ernest Hemingway, který tu žil několik dlouhých let.

Máte chuť na pravý kubánský rum? Havana už Vás čeká s otevřenou náručí.

Dovolená Havana 2010 / 2011

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Havany

Věříme, že i cena hraje svou roli při výběru dovolené. Podívejte se tedy do nabídky last minute, třeba Vás nějaký zájezd okouzlí.