Santiago de Cuba

Santiago de Cuba je temperamentním městem s překrásnou koloniální architekturou a bohatou historií. Stojí za návštěvu stejně jako hlavní město Havana.

Santiago de Cuba

Santiago de Cuba je druhým největším městem v zemi. Nachází se na jihovýchodě ostrova ve stejnojmenné provincii. Pobřeží je lemováno Karibským mořem. Nejbližšími sousedy tohoto města jsou Jamajka a Haiti. Není tedy divu, že i místní kultura jimi byla značně ovlivněna. Santiago de Cuba je takovou karibskou směsicí. Zakladatelem tohoto města byl v 16. století španělský conquistador Diego Velázquez de Cuéllar, který se též stal prvním kubánským guvernérem. Santiago de Cuba bylo také městem, kde započaly první myšlenky týkající se kubánské revoluce.

Město se nachází v hornaté oblasti národního parku Sierra Maestra. Z jedné části je obklopeno gigantickými vršky těchto hor a z druhé strany je nádherné Karibské moře. Tato oblast je bohatá na kávovníkové plantáže, odkud pochází ta nejlepší kubánská káva. Santiago de Cuba je proslulé i rumem Bacardi. Svou první továrnu si zde založil Don Facundo Bacardí v roce 1862 a započal s výrobou jednoho z nejznámějších kubánských rumů na světě.

Santiago de Cuba je známé i svými velkolepými slavnostmi a festivaly. Asi nejkrásnějším festivalem je červencový „Carnaval“, kdy ulicemi Santiaga proudí davy rozprouděných tanečníků v kostýmech a kolem dokola vyhrává karibská hudba. Podobnými atrakcemi jsou i červnový Festival de Caribe a Fiesta de Fuego, což jsou festivaly karibské kultury.

Dovolená Santiago de Cuba 2010 / 2011