Kuba Havana | Dovolená Havana

Zajímá Vás, proč jet právě na kubánskou Havanu? Čeká tu na Vás zářivé slunce, bohatá historie, lahodné koktejly, vůně doutníků, živá hudba a ještě živější tanec salsa. Zažijete tu takovou dovolenou, o jaké se Vám ani nesnilo. Zabalte si španělský slovník, procvičte základní fráze a oprašte taneční kroky salsy, tedy pokud jste někdy navštěvovali taneční. V opačném případě se ji naučíte právě tady. A potom můžete vesele vyrazit za zábavou.

Havana

Na Havanu se nejlépe dostanete letadlem, jelikož se tu nachází hlavní mezinárodní letiště. Ve městě potom můžete využít služeb taxi a autobusů. Je třeba říci, že po městě se můžete velmi dobře orientovat, jelikož ulice tu nejsou nijak zvlášť komplikované. Pokud byste chtěli navštívit okolí za městem, vyplatí se Vám vypůjčit si automobil, skútr či kolo. A věřte, že okolí určitě budete chtít navštívit, jelikož se tu nacházejí nádherné bělostné písčité pláže, které jsou jako stvořené pro relaxaci. Budete-li chtít utéct před živým velkoměstem, vydejte se přibližně 20 km na východ do lokality Playas del Este tvořící havanskou riviéru. Můžete si tu užívat jak vodní a plážové sporty, tak tu najdete i odlehlá místečka, kde budete mít klid a soukromí.

Ubytování na Havaně je poměrně jednoduchou záležitostí. Vždy se tu nějaké to místo najde, ale samozřejmě je lepší si ubytování předem zarezervovat. Nachází se tu dva druhy ubytování, buď si vyberete státní hotely, nebo hotely a penziony soukromníků. Státem vlastněné hotely nabízí širokou škálu služeb a různé podniky, které zde můžete navštěvovat. Najdete je například ve čtvrti Habana Vieja. Obdobnou formou jsou tzv. hostales, což jsou malé a útulné hotýlky. Luxusní hotely jsou třeba ve čtvrti Miramar. Druhou možností je, že se ubytujete u soukromníků v casas particulares.

Dovolená Havana