Zajímavá místa v Santiago de Cuba | Tipy na výlet

Santiago de Cuba

Atraktivních míst je jak v Santiago de Cuba, tak v jeho okolí spousta. Zde se můžete podívat na zlomek toho, co Vás tu čeká.

V rámci města se nachází četné historické památky, které určitě stojí za zhlédnutí. Za kolonialistickou atmosférou se můžete vydat do Parque Céspedes. Nachází se tu překrásné budovy a i život místních obyvatel Vám může připadat tak trochu jako z dob před několika stoletími. Ne že by byli tak zaostalí, ale atmosféra, která tu na Vás dýchne, Vás opravdu vrátí do historie. Další památkou je Casa de Diego Velázquez. Tato rezidence, ve které kdysi osobnost kubánské historie bývala, pochází z roku 1552. V dnešní době se uvnitř nachází Museo de Ambiente Histórico Cubano, kde se seznámíte s kubánskou historií. Za zhlédnutí také stojí Catedral de Nuestra Seňora de la Asunción (Katedrála Nanebevzetí Panny Marie), která je velmi častým záchytným bodem turistů. Krásný výhled na hory, moře i město budete mít z Balcón de Velázquez, kde původně stávala obranná pevnost.

Havana

Máte-li v lásce přírodu, určitě se vydejte do Parque Baconao, který je zapsán na seznamu UNESCO. Najdete zde prehistorické údolí, kde se vrátíte do dob dinosaurů, a také tu je botanická zahrada, která se nachází na bývalé kávovníkové plantáži. Právě tady dokonce vznikly jedny z prvních kubánských kávovníkových plantáží.

Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu velkoměsta, určitě se vydejte do Siboney. Nachází se jenom malý kousek od Parque Baconao. Je to malé městečko na pobřeží s písčitou pláží vhodnou k relaxaci. Je taky velmi oblíbená místními lidmi.