Zajímavá místa v Havaně | Tipy na výlet

Capitol Nacional

Havana je bohatá na řadu kulturně historických památek. Nejvíce pohromadě jich najdete ve čtvrti Habana Vieja. Nachází se tu četná náměstí, muzea, galerie, památníky a jiné památky. Za podívanou například stojí Museo de la Revolución (muzeum revoluce), Palacio de Bellas Artes (rozsáhlá sbírka kubánského umění), Capitol Nacional, Parque Central (náměstí lemované luxusními hotely a zelení). Pro ty, které zajímají doutníky, je tu skvělá možnost navštívit Fábrica de Tobaco La Corona. V této továrně se v rámci turistické prohlídky dozvíte, různé informace o tabáku a o výrobě doutníků. Budete-li si chtít nějaké zakoupit, můžete zajít do přilehlé budovy Palacio del Tobaco.

Památky Kuba

Pokud se vydáte pár kilometrů za hranice města, čekají tu na Vás též atraktivní místa. Patří mezi ně například Muzeum Ernesta Hemingwaye. Tato budova pochází z 19. Století a byla domovem slavného amerického spisovatele po 20 let. Vše je tu dochováno a dům stále působí, jakoby si jenom Hemingway odjel na pár dní na dovolenou. Krásná je i přilehlá udržovaná zahrada.

Máte-li rádi přírodu, určitě se zajděte podívat do Jardín Botánico, což v překladu znamená botanická zahrada. Ta nabízí bohatou exotickou flóru jako na dlani. V této oáze klidu můžete báječně relaxovat a kochat se voňavou přírodou. Nachází se tu i naprosto dokonalá japonská zahrada s minimalistickými prvky, jezírkem a vodopády.

Nejkrásnější pláže najdete v Playas del Este. Jedná se o několik pláží pokrytých jemným bílým pískem. Jsou báječným místem pro odpočinek, slunění, vodní a plážové sporty.

Dalším atraktivním místem je údolí Viňales, které je zdobeno krasovými útvary a horami stolovitého typu nazývané mogoty. Vypůjčete si třeba kolo a projeďte si tuto malebnou krajinu, je to báječná podívaná a hlavně odreagování od rušného havanského velkoměsta.