Kubánské speciality

Kubánské doutníky

Kubánské doutníky neboli „habanos“ jsou nejlepšími a nejkvalitnějšími doutníky na světě. Místní tabákové plantáže produkují listy nejvyšší kvality, což má na svědomí příznivé počasí a úrodná půda. Tyto listy jsou poté odváženy do tradičních balíren tabáku, kde předvedou skvělou ruční práci tabákoví mistři. Doutníky mají různé velikosti a tvary a ve světě jsou symbolem prestiže. Nejznámějšími značkami jsou doutníky Bolivar, Cochiba nebo Partagas.

Rum je společně s doutníky Kubánskou specialitou. Vyrábí se tu již od 16. století. Původně to byl nápoj námořníků, dnes si získal oblibu po celém světě. Skvělé přírodní podmínky pro pěstování cukrové třtiny daly vzniknout tomuto aromatickému alkoholickému nápoji vysoké kvality a nezaměnitelné chuti. Mezi známé značky patří například Havana Club, Bacardi, Santiago a mnoho dalších.

Kubánské kontejly

Kubánské koktejly jsou vyhlášenými požitkářskými nápoji. Jejich základem je právě tradiční rum. Nic si nezadá s osvěžujícím Mojitem, svůdným Daiquiri či osvobozujícím Cuba Libre.

Káva je také místní specialitou, ačkoliv o tom mnoho lidí neví. Na kubánských plantážích se kromě cukrové třtiny a tabáku pěstuje i kávovník arabský. Jelikož vyrůstá v nižších nadmořských výškách, odlišuje se svou chutí. Nejkvalitnějšími kávovými zrny jsou Turquino a Extra Turquino.