Dovolená Kuba

Thajsko - dovolená

Kuba je místem jak pohodové, tak také dobrodružné dovolené. Kolem dokola je pořád co poznávat a čím se kochat. Můžete si tu užívat pohádkových bílých písčitých pláží, tyrkysového moře plného roztodivných živočichů a korálových útesů. Nebo se můžete vydat do terénu objevovat přírodní krásy a vyzkoušet různé sportovní aktivity. Kromě potápění a šnorchlování se Vám tu nabízí možnost různých pěších výletů, volného lezení (sezóna říjen až duben), rybaření a golf. Dvě nejlepší golfová hřiště se nacházejí v letoviscích Havana a Varadero.

Jestli jste se pozitivně naladili a máte chuť se na Kubu přijet podívat, je dobré si přečíst pár cestovatelských informací. Pro české turisty platí na Kubě vízová povinnost. Veškeré dokumenty je dobré si zařídit předem na zastupitelském úřadě v České republice. Pokud na Kubu cestujete jako turista, obdržíte zde vízum ve formě turistické karty, která je platná 30 dnů a zaplatíte za ni 630 Kč. Kdyby Vám bylo 30 dnů málo, můžete si na kubánské cizinecké policii kartu prodloužit o dalších 30 dnů za 25 USD. Nezapomeňte si také zkontrolovat platnost Vašeho cestovního pasu, abyste předešli zbytečným potížím při odbavování na letišti. Doba letu trvá přibližně 12 hodin a po příletu si musíte seřídit hodinky o pět hodin dozadu.

Hotelový resort - Kuba

Na Kubě můžete využít služeb hromadné dopravy v podobě vlaků a autobusů. Také tu jezdí četné taxíky, jen je třeba si hlídat taxametry. Netradiční formou dopravy jsou koňské povozy a nákladní automobily. Pokud se raději spoléháte sami na sebe, můžete si zde půjčit například automobil, motocykl nebo kolo. Kolo je asi nejspolehlivějším dopravním prostředkem. Dostanete se s ním téměř všude a nemusíte ho krmit benzínem či naftou.

Co se týká ubytování, nabízí se Vám tu široká škála zařízení. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelovými komplexy, ale také mezi malými domky v blízkosti pláže, které nabízejí soukromí a klid. Nejlevnější variantou ubytování jsou kempy a karavany. Ubytovací zařízení jsou buď vlastněna státem, nebo soukromníky. Ve státních hotelech máte poměrně velkou šanci, že seženete ubytování i bez předchozí rezervace. Nepřijdete tu ale moc do kontaktu s místními lidmi. Pokud byste chtěli poznat Kubu o něco lépe, ubytujte se tedy u soukromníků v tzv. casas particulares.

Dovolená Kuba 2010 / 2011